... alebo po slovensky, často kladené otázky.

Tu sme sa pre vás snažili zhrnúť vaše najčastejšie otázky k našim službám a produktom. Ak by ste tam nenašli odpoveď na tú svoju, neváhajte nás prosím kontaktovať. Veľmi radi vám odpovieme. 

1. Koľko trvá čistenie a údržba?

Celé čistenie, údržba a následná impregnácia trvá od 5 do 7 dní. V závislosti od typu oblečenia a jeho materiálu. Kožené oblečenie zaberie väčšinou najviac času. 

2. Čo všetko je v službe čistenia a údržby zahrnuté?

V rámci čistenia a údržby vykonávame nasledovné úkony a postupy: základné čistenie, kde odev zbavíme hrubých nečistôt. Nasleduje hĺbkové čistenie špeciálnymi čističmi, samozrejme ručne. Potom čistíme interiér oblečenia, jeho súčasti a prípadne termo vložky. Toto prebieha jednak manuálne a jednak pomocou ozónovej kúpele alebo aplikáciou dezinfekčných roztokov. Následne sa oblečenie nechá schnúť. Po vyschnutí  kontrolujeme poškodenia. Drobné poškodenia ako povolený švík, vyskočená spona, prípadne uvoľnený gombík, opravíme (toto je v rámci ceny čistenia). Vážnejšie poškodenia sa konzultujú so zákazníkom a následne sa (väčšinou) opravia (toto nie je v rámci ceny čistenia).  Nasleduje impregnácia oblečenia. Impregnujeme ako kožené tak i textilné oblečenie, samozrejme každé iným prípravkom. Po vyschnutí impregnácie (pri textile cca 1 hodina, pri koži aj 12 hodín) premažeme všetky zipsy špeciálnym roztokom. Následne sa oblečenie zabalí a odvezie zákazníkovi. 

3. Ako a kde prebieha odovzdanie oblečenia do vašej čistiarne?

Vo väčšine prípadov si pre oblečenie chodíme sami. So zákazníkom si dohodneme deň, predbežnú hodinu a miesto stretnutia, kde pre oblečenie osobne prídeme. Tento spôsob sa rokmi osvedčil aj nám aj našim klientom. Služba je v rámci ceny za čistenie a zákazník neplatí nič navyše. Je jedno odkiaľ je. Oblasť Bratislavy a cca 100 km od nej (všetkými smermi), vyzdvihujeme do 24 hodín. Vzdialenejšie oblasti po dohode , väčšinou ale raz týždenne. Druhým spôsobom ako ku nám dopraviť vaše oblečenie je, nechať ho u niektorého z našich partnerov, kde si ho následne prevezmeme a tam vám ho potom aj vyčistené privezieme späť. Zoznam týchto partnerov nájdete na našich stránkach v sekcii partneri.  

4. koľko trvá oprava kombinézy?

Trvanie opravy oblečenia je veľmi ťažké nejak presne definovať. Záleží od rozsahu poškodenia, materiálu daného oblečenia, formy opravy (šitie, farbenie, kombinácia týchto operácií), dostupnosti materiálu k oprave (najmä pokiaľ ide o neštandardné farby, zipsy a podobne). Nejak tak orientačne ale treba počítať s tým, že oprava trvá minimálne 10 a maximálne 30 dní.

5. Nebývam na slovensku. máte pobočky aj v iných krajinách?

V iných krajinách pobočky nemáme. Pohybujeme sa však pravidelne po Čechách, Rakúsku, Maďarsku a vieme s vami prevzatie vášho oblečenia dohodnúť a zorganizovať v priebehu 7 dní. Samozrejme následne ho aj doručiť späť ku vám. 

6. Svoje oblečenie si čistím sám. Môžem si ale u vás kúpiť prostriedky na jeho údržbu?

Samozrejme, že môžete. Navštívte náš e-shop, vyberte čo potrebujete a objednajte si. V prípade, že si nebudete vedieť vybrať, kontaktujte nás, radi vám poradíme. 

7. Čističe a impregnácie vo vašom e-shope sú rovnaké ako používate vo svojej čistiarni?

Prípravky v našom e-shope sú špičkou na trhu. Hovorí o tom aj fakt, že sa tam stretnete v podstate len s 3 značkami, ktoré máme rokmi overené. Fungujú spoľahlivo a neničia materiál oblečenia. Samozrejme, nie sú to bežné prostriedky, ktoré kúpite kdekoľvek, ale predsa len je aj niekoľko iných obchodov, kde sa k nim dostanete. Prostriedky , ktoré používame v našej čistiarni sú (okrem dezinfekčných prostriedkov) ale všetko prostriedky vyrábané a miešané na zákazku presne pre motorkárske oblečenie a pre nás. Voľne ich žiaľ nepredávame.   

8. Aké používate zipsy pri ich výmene?

Štandardne používame plastové zipsy českej výroby. Tieto zipsy máme stále na sklade v rôznych dĺžkach a silách zubov, a v prípade objednávky výmeny zipsu ju vieme hneď začať vykonávať. Avšak, mnoho klientov žiada zipsy YKK. Tieto zipsy štandardne skladom nemáme a objednávame ich na základe konkrétnej požiadavky a špecifikácie. Dodanie opravy s takýmto zipsom teda trvá plus 7 až 10 dní. Samozrejme cena takejto opravy je potom o niečo vyššia.

9. Čistíte aj nemotorkárske oblečenie a veci?

Áno čistíme, ale len kožené. Môžete ku nám priniesť bundy, nohavice, kabelky, topánky, čižmy, tašky, brašne, kufríky, sedlá na kone a podobne. Bežnému textilnému oblečeniu alebo iným textilným výrobkom sa nevenujeme.